We Włoszakowicach odbył się koncert noworoczno-patriotyczny, kończący gminne obchody 101. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

W hali sportowo – środowiskowej we Włoszakowicach wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania pod dyrekcją mjr. Pawła Joksa oraz soliści – Julia Mróz i Adam Michalak. Muzycy wykonali m.in. kilka utworów związanego z Włoszakowicami znanego polskiego kompozytora Karola Kurpińskiego.

Zaproszenie wójta gminy Włoszakowice Roberta Kasperczaka na koncert przyjęli m.in. poseł Grzegorz Rusiecki, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Jarosław Mika, szef Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lesznie płk Roman Krajniak, dowódca leszczyńskiego garnizonu ppłk Daniel Katarzyński oraz starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

fot. wloszakowice.pl

{gallery}2020/Wloszakowice_koncert_noworoczny_2020,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}