W ratuszu w Lesznie wręczone zostały wyróżnienia w 41. edycji plebiscytu Panoramy Leszczyńskiej na najpopularniejszych trenerów i sportowców regionu leszczyńskiego w 2019 r. Od kilku lat plebiscytowi patronuje starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Plebiscyt Panoramy Leszczyńskiej to najstarsza w regionie leszczyńskim formuła nagradzania najpopularniejszych sportowców i trenerów. Wśród ekspertów typujących końcowe wyniki był starosta Jarosław Wawrzyniak.

W ratuszu w Lesznie, w obecności m.in. parlamentarzystów regionu leszczyńskiego z rąk wiceprezydenta Leszna Piotra Jóźwiaka, wicestarosty leszczyńskiego Macieja Wiśniewskiego i redaktora naczelnego Panoramy Leszczyńskiej Roberta Lewandowskiego sportowcy i trenerzy odebrali przyznane im wyróżnienia. Najpopularniejszym w regionie leszczyńskim sportem jest żużel, więc tradycyjnie przedstawiciele czarnego sportu dominowali wśród laureatów – trenerem numer jeden został menedżer drużynowego mistrza Polski Fogo Unii Leszno 2019 Piotr Baron, a zawodnikiem  - mistrz Polski indywidualny i drużynowy 2019 – Janusz Kołodziej.

Wyniki plebiscytu na najpopularniejszych trenerów i sportowców regionu leszczyńskiego w 2019 r.

Najpopularniejsi trenerzy:

1. Piotr Baron – FOGO Unia Leszno (żużel)

2. Tomasz Trznadel – GI Malepszy Futsal Leszno (futsal)

3. Sławomir Mocek – IKS Leszno – szermierka

4. Maciej Wierucki – Real Astromal Leszno – piłka ręczna

5. Krzysztof Zajc – Pompax Tęcza Leszno – koszykówka

Najpopularniejsi sportowcy:

1. Janusz Kołodziej – Fogo Unia Leszno – żużel

2. Bartosz Smektała – Fogo Unia Leszno –  żużel

3. Dominik Kubera – Fogo Unia Leszno – żużel

4. Agnieszka Jerzyk – Real 64-sto – triathlon

5. Piotr Pawlicki – Fogo Unia Leszno – żużel