W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie odbyła się narada podsumowująca działalność strażaków w 2019 r.

W naradzie oprócz mł. bryg. Dariusza Matczaka, komendanta wojewódzkiego PSP w Poznaniu, leszczyńskich strażaków i druhów ochotników uczestniczyły m.in. władze samorządowe Leszna, powiatu leszczyńskiego i gmin powiatu.

W 2019 r. w Lesznie i powiecie leszczyńskim miało miejsce 1150 zdarzeń, w tym 271 pożarów, 799 miejscowych zagrożeń i 80 alarmów fałszywych. Mimo że zdarzeń łącznie było nieco mniej niż w 2018 r. to łączne straty były znacznie wyższe niż rok wcześniej, bo wyniosły w mieniu 8,5 mln zł, w wyniku pożarów - 4,5 mln zł i w wyniku miejscowych zagrożeń - 4 mln zł. Największe straty w pożarach zanotowano w gminie Krzemieniewo - 1,8 mln zł. Strażacy interweniowali najczęściej w Lesznie (48 proc. zdarzeń) oraz w gminach Rydzyna i Włoszakowice, najrzadziej w gminie Wijewo.

Po naradzie odbyło się oficjalne pożegnanie komendanta miejskiego st. bryg. Macieja Zdęgi, który został powołany na komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu i oficjalne powitanie jego następcy – st. kpt Sebastiana Kozłowskiego.

fot. J.Witczak leszno24.pl

Więcej zdjęć na profilu powiatu leszczyńskiego na Facebooku