Włoski TTC Raiffeisen Sarnthein będzie rywalem Wametu Dąbcze w półfinale Pucharu Europy TT Inter Cup. Mecz, który zadecyduje o awansie do wielkiego finału, odbędzie się w miejscowości położonej w regionie Trydent-Górna Adyga.

Drużyna z Sarnthein to dobrze znany rywal Wametowi Dąbcze. Przed rokiem to właśnie Włosi wyeliminowali drużynę z gminy Rydzyna w 1/8 finału Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka. Zespół z powiatu leszczyńskiego przegrał wówczas z TTC Raiffeisen 2:5, a wszystkie punkty dla Wametu wywalczył Jakub Werner, który już w tej drużynie nie gra.

Do półfinału włoski zespól awansował dzięki pokonaniu w ćwierćfinale austriackiego ATUS Gumpoldkirchen 4:0. Wcześniej w fazie grupowej TTC Raiffeisen Sarnthein drużyna z prowincji Bolzano wygrała z niemieckim SV Fortuna Mohra 7:0 i uległa SG Sportklub-Flotzersteig Wiedeń (Austria) 2:5.

Aktualnie obydwa zespoły ustalają datę półfinałowego starcia. Wiele wskazuje jednak na to, że mecz odbędzie się 22. lutego br. we Włoszech.