W Brennie oficjalnie został zakończony remont półkilometrowego odcinka chodnika wzdłuż drogi powiatowej w kierunku Miastka.

Firma FSK Bruk Krystian Miś z Wijewa na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie wyremontowała chodnik przy ulicach Jeziornej i Niwka w Brennie.  W ramach umowy na długości ok. 560 mb wymienione zostały krawężniki, w miejsce usuniętych starych płytek chodnikowych, po wykonaniu nowej podbudowy, ułożono używaną kostkę betonową, pochodzącą z rozbiórki chodników przy drogach powiatowych w gminie Wijewo.

Prace o wartości ok. 90 tys. zł sfinansowane zostały przez powiat leszczyński i gminę Wijewo.

W oficjalnym zakończeniu remontu uczestniczyli m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wójt gminy Wijewo Mieczysław Drożdzyński oraz radni powiatu leszczyńskiego Jolanta Zamiatała i Stanisław Kasperski.