Paulina Rutkiewicz ze Szkoły Podstawowej we Włoszakowicach wygrała powiatowy etap konkursu na projekt graficzny pod hasłem „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”. Zorganizowała go Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lesznie.

Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie projektu graficznego „memu” o tematyce antynikotynowej , który zostanie wykorzystany w działaniach informacyjno – edukacyjnych. To część rządowego Program ograniczania zdrowotnych następstw palenia tytoniu w Polsce.

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas piątych szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. W etapie powiatowym wzięło udział 15 uczniów z 15 szkół Leszna i powiatu leszczyńskiego.

Pierwsze miejsce zajęła w nim Paulina Rutkiewicz ze Szkoły Podstawowej we Włoszakowicach. Drugie miejsce przypadło Arkadiuszowi Bacińskiemu ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie, a trzecie – Dominice Ratajczak ze Szkoły Podstawowej w Pawłowicach.

Główną nagrodą był plecak, ufundowany przez satrostwo powiatowe. Wszystkie wyróżnienia wręczał Ryszard Siwicki, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Lesznie.