Wijewo było ostatnią gminą powiatu leszczyńskiego, która upamiętniła zwycięskie powstanie wielkopolskie. Uroczystości tradycyjnie były połączone z obchodami święta patrona – właśnie powstańców – Zespołu Szkół w Brennie.

W gminie Wijewo uroczystości upamiętniające powstanie wielkopolskie odbywają się w lutym, w rocznice podpisania rozejmu w Trewirze z 1919 r., który zwiastował koniec skutecznej walki powstańców o wolność regionu.

Na trzydniowy cykl imprez złożyły się wieczornica w Zespole Szkół w Brennie „Wielkopolanie dziękują za Wolność”, II Bieg Powstańczy Wijewo – Brenno z udziałem prawie 500 zawodników, obchody rocznicowe przy pomniku św. Józefa w Wijewie, msza w intencji ojczyzny i akademia „Wielkopolsko ! Jaka jesteś dziś?”. Na budynku Zespołu Szkół w Brennie umieszczona tablica z nazwiskami wszystkich powstańców 1918-1919 r. z gminy Wijewo.

W obchodach upamietniających powstanie wielkopolskie uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz radni powiatu leszczyńskiego z gminy Wijewo.

{gallery}2020/Wijewo_powstanie_wielkopolskie_2020,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}