Wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski spotkał się z przedstawicielami kolejnych klubów sportowych, którzy otrzymają na swą działalność w 2020 r. dotacje z budżetu samorządu.

Kluby sportowe składają w Starostwie Powiatowym w Lesznie do połowy grudnia wnioski o przyznanie dotacji na swą działalność w powiecie leszczyńskim. Pod koniec 2019 r. złożono łącznie 15 wniosków o udzielenie dotacji na kwotę ok. 110 tys. zł, natomiast w budżecie powiatu na 2020 r. radni uchwalili 50 tys. zł na ten cel. Zarząd Powiatu Leszczyńskiego przyznał dotacje 14 klubom.

Wicestarosta Maciej Wiśniewski podpisał umowy przyznające dotacje i spotkał się z przedstawicielami pięciu klubów. Było to drugie w tym roku spotkanie w Starostwie Powiatowym w Lesznie, trzy tygodnie temu starosta Jarosław Wawrzyniak gościł reprezentantów czterech innych klubów. Władze klubów: Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Orzeł Lipno (piłka nożna), Rydzyńskiego Klubu Sportowego Rydzyniak (piłka nożna), Klubu Sportowego Unia Leszno (żużel), Uczniowskiego Klubu Sportowego Cheerleaders Dance Leszno i Gminnego Klubu Sportowego Krzemieniewo (piłka nożna)  przedstawiły tegoroczne plany szkoleniowe i organizacyjne.

Więcej zdjęć na profilu powiatu leszczyńskiego na Facebooku