Podczas XXI sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego radni podjęli osiem uchwał i zapoznali się z kilkoma informacjami.

Radni znowelizowali tegoroczny budżet powiatu leszczyńskiego zwiększając dochody i wydatki o 386.750 zł. Do budżetu wprowadzono nową inwestycję - modernizację sali konferencyjnej w budynku Starostwa Powiatowego w Lesznie (98.000 zł). Po nowelizacji dochody powiatu wynoszą 44.078.847 zł, wydatki są o 5.209.655 zł wyższe. Na inwestycje samorząd zaplanował 9.348.750 zł, tj. 19 proc. budżetu.

Rada powiatu przyjęła informacje o stanie bezpieczeństwa powiatu w zakresie ochrony przeciwpożarowej w 2019 r., roczne sprawozdanie z działalności Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie wraz z informacją o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu leszczyńskiego, informację Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lesznie o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu leszczyńskiego, informację o stanie zdrowotności zwierząt na terenie powiatu leszczyńskiego, informację o działalności Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej, sprawozdania z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Miasta Leszna i Powiatu Leszczyńskiego oraz komisji stałych oraz sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego ze szkół i placówek prowadzonych przez powiat w 2019 r.