Zarząd Powiatu Leszczyńskiego przyznał dotacje organizacjom pozarządowym na realizację w 2020 r. zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej.

Władze powiatu realizując program współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami działającymi w sferze pożytku publicznego co roku ogłaszają otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej obejmujących wspierania osób starszych,  wspierania rodziny oraz działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

W konkursie zgłoszono pięć ofert, które oceniła komisja konkursowa.  Zarząd Powiatu Leszczyńskiego przyznał dotacje wszystkim ubiegającym się o nie organizacjom pozarządowym, na łączną kwotę 13,5 tys. zł.