Podsumowano XI edycję konkursu Pomysł na biznes, skierowanego do osób wiążących swą przyszłość z działalnością gospodarczą. Tradycyjnie wśród patronów i sponsorów nagród był m.in. samorząd powiatu leszczyńskiego.

W XI edycji konkursu „Pomysł na biznes”, organizowanego przez Leszczyńskie Centrum Biznesu,  uczestniczyło 118 osób, które złożyły 50 biznesplanów - 41 w kategorii teoretycznej, skierowanej do uczniów i studentów i 9 w kategorii praktycznej.

W kategorii praktycznej przyznano trzy pierwsze miejsce. Jedną z nagród dla Szymona Mojsaka, właściciela firmy Mojsak Studio, zajmującej się budową wizerunku firm oraz usprawnianiem ich funkcjonowania, ufundował powiat leszczyński. Pozostałe dwa pierwsze miejsca zajęli Dominika Kurzawska za projekt „Joga dla każdego” i Jarosław Kurt, właściciel firmy My Grip, oferującej papier ścierny, który znajduje się na podeście od hulajnogi.

W kategorii teoretycznej pierwszą nagrodę otrzymał Maciej Manel z Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie, autor aplikacji dla kierowców, która ułatwia prowadzenie samochodu poprzez wydawanie komend głosowych.

Podczas uroczystego zakończenia konkursu nagrody i wyróżnienia wręczał wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski.