Nowym dowódcą 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego został płk Adam Luzyńczyk. W leszczyńskich koszarach odbyła się uroczystość przekazania obowiązków służbowych.

Po przejściu na emeryturę płk dr Mirosława Szweda czasowo pełniącym obowiązki dowódcy  4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego, w skład którego wchodzą po dwa dywizjony stacjonujące w Czerwieńsku i Lesznie, został ppłk Tomasz Isio, wcześniej szef sztabu pułku.

Minister Obrony Narodowej awansował ppłk Tomasz Isio na dowódcę 15 Pułku Przeciwlotniczego w Gołdapi, a nowym dowódcą 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego został płk Adam Luzyńczyk,  przez kilkanaście lat służący w tym pułku, dowódca polskich kontyngentów wojskowych w Afganistanie i Kosowie, ostatnio dowódca obrony przeciwlotniczej 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu.

W uroczystym apelu z okazji przekazania obowiązków służbowych w koszarach w Lesznie uczestniczyli m.in. gen. brygady Stefan Mordacz, szef Zarządu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej – zastępca inspektora rodzajów wojsk Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, gen. dywizji Stanisław Czosnek, dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, obecni i byli oficerowie pułku oraz starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

fot. J.Adamek elka.pl

{gallery}2020/Leszno_wojsko_nowy_dowodca_pulku_2020,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}