Pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie rozpoczęli wykonywanie ścinki poboczy dróg.

Powiat leszczyński zarządza blisko 400 km dróg w siedmiu gminach, więc ich bieżące utrzymanie wymaga sporych nakładów sił i środków. Jednym z nowych zadań wykonywanych przez pracowników ZDP jest ścinka poboczy. Po dłuższej przerwie w prowadzeniu tych prac i kapitalnym remoncie urządzenia do ścinania poboczy rozpoczęto usuwanie przerostów trawy do szerokości jednego metra. Dzięki temu podczas opadów woda będzie prawidłowo spływać z jezdni, a nie tworzyć na niej zastoin.

Dotąd ścinkę poboczy wykonano już m.in. na drodze powiatowej w Kłodzie, w najbliższym czasie prace zostaną wykonane m.in. na drogach Święciechowa – Gołanice, Pawłowice - Kociugi  i Ziemnice – Wojnowice.

{gallery}2020/drogi_scinka_poboczy_2020,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}