Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej szacowanego na 1,2 mln zł projektu kolejnego etapu cyfryzacji zasobów geodezyjnych i kartograficznych wraz z rozbudową e-usług uzyskał pozytywną ocenę merytoryczną i czeka na przyznanie dofinansowania przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

W ub.r. powiat leszczyński złożył wniosek o dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 projektu „Cyfryzacja zasobów geodezyjnych i kartograficznych Powiatu Leszczyńskiego wraz z rozbudową e-usług”. Wniosek uzyskał pozytywną ocenę merytoryczną, w związku z czym Zarząd Województwa Wielkopolskiego wkrótce przyzna 1.019.991 zł dotacji na wart 1.999.990 zł projekt.

Projekt zakłada w zakresie prac geodezyjnych modernizację ewidencji gruntów i budynków oraz założenie inicjalnych baz danych 13 obrębów w jednostce ewidencyjnej Rydzyna - obszar wiejski. Obejmuje także zakup licencji na rozbudowę infrastruktury aplikacyjnej systemu do prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, a dzięki nowej usłudze elektronicznej czas wykonywania pracy geodezyjnej ulegnie skróceniu o około cztery dni robocze. Uruchomiona zostanie także elektroniczna usługa w zakresie koordynacji sytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu zapewniającej przeprowadzenie narady koordynacyjnej w całości przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej. Realizacja projektu ma potrwać do końca czerwca 2022 r.

UE WRPO 2014 2020 1