Zarząd Powiatu Leszczyńskiego przyznał dotację na organizację VI Zawodów w powożeniu zaprzęgami Grand – Prix o Puchar Starosty Leszczyńskiego. Zawody na hipodromie w Jeziorkach zaplanowano na niedzielę 8 maja br.

Wniosek o dotację na organizację VI Zawodów w powożeniu zaprzęgami Grand – Prix o Puchar Starosty Leszczyńskiego złożyło Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Miłośników Koni Ziemi Osieckiej. Po raz trzeci zostaną zorganizowane w formule grand prix, jako zakończenie cyklu trzech zawodów.

Zarząd powiatu przyznał 1,2 tys. zł na organizację zawodów (to ok. 15 proc. budżetu imprezy) z pominięciem otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych. Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oferta taka oraz uchwała zarządu powiatu są podawane do publicznej wiadomości. Zdecydowana większość pieniędzy z budżetu powiatu na dofinansowanie działalności kulturalnej czy sportowej jest przyznawana w otwartym konkursie ofert. Pominięcia konkursów są sporadycznie, takie przypadki zdarzają się trzy – cztery razy w roku.