Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił po raz drugi przetargi na projekt i przebudowę drogi powiatowej nr 4792P – ul. Dworcowej w Krzemieniewie oraz na dokumentację przebudowy drogi powiatowej między Osieczną a Lipnem. W pierwszych - unieważnionych - przetargach oferty były droższe od kosztorysów.

W pierwszym z ogłoszonych przetargów wyłoniona ma zostać firma, która zaprojektuje i wykona do 30 czerwca 2021 r. przebudowę drogi powiatowej nr 4792P – ul. Dworcowej w Krzemieniewie, na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 12 do ronda (1,9 km). Zakres prac obejmuje przebudowę fragmentu chodnika oraz przebudowę części chodnika na ciąg pieszo - rowerowy. Jezdnia dziś o zmiennej szerokości (od 5,6 do 7,3 m) zostanie ujednolicona do 6 m. Na inwestycję powiat leszczyński otrzyma z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 dofinansowanie w kwocie 1.588.505 zł - połowę kosztów szacowanego na 3.173.440 zł przedsięwzięcia.

Na oferentów ZDP w Lesznie czeka do 23 marca br.

Drugi przetarg ma natomiast wyłonić projektanta przebudowy odcinka drogi powiatowej o długości ok. 7,5 km między Osieczną a Lipnem. Jego zadaniem będzie wykonanie m.in. badań geotechnicznych, karty informacyjnej przedsięwzięcia wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej, projektu koncepcyjnego, projektu budowlano – wykonawczego i planu wyrębu ok. 800 drzew. Obecna szerokość jezdni wynosi ok. 5,0 - 5,5 m, a jej docelowa szerokość to 6 m plus pobocza o szerokości 1 m. Projekt ma także uwzględniać budowę ciągu pieszo – rowerowego. Termin wykonania dokumentacji to 21 grudnia br.

Na oferentów ZDP w Lesznie czeka do 13 marca br.

fot. J.Kuik leszno24.pl