Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie podpisał umowy z wykonawcami kolejnych dwóch inwestycji powiatowych. Prace zostaną wkrótce rozpoczęte.

Pierwszą z inwestycji jest przebudowa do 15 lipca br. ok. 790 mb drogi powiatowej nr 3902P w miejscowości Popowo Wonieskie w gminie Osieczna. Zakres prac obejmuje sfrezowanie starej nawierzchni, regulację wysokościową istniejących włazów studni ściekowych, studni rewizyjnych kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej oraz ułożenie warstwy ścieralnej asfaltu. Inwestycję za ok.  209 tys. zł do 15 lipca br. ma wykonać Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna.

Natomiast spółka Ago Drogi z Golędzinowa koło Obornik Śląskich za ok.  342 tys. zł wykona podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni czterech odcinków dróg powiatowych:  nr 3823P w Boszkowie Letnisku, nr 3824P Boszkowo Letnisko - Boszkowo Wieś, nr 3902P Witosław - Popowo Wonieskie oraz  nr 4794P Garzyn - Drobnin. Termin wykonania dwóch pierwszych odcinków to 15 czerwca br., a dwóch pozostałych – 31 lipca br.