Pięć ofert złożono w drugim przetargu na dokumentację przebudowy drogi powiatowej między Osieczną a Lipnem. Najtańsza z nich wyceniona została na 237 tys. zł.

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie szuka projektanta przebudowy odcinka drogi powiatowej o długości ok. 7,5 km między Osieczną a Lipnem. Jego zadaniem będzie wykonanie m.in. badań geotechnicznych, karty informacyjnej przedsięwzięcia wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej, projektu koncepcyjnego, projektu budowlano – wykonawczego i planu wyrębu ok. 800 drzew. Obecna szerokość jezdni wynosi ok. 5,0 - 5,5 m, a jej docelowa szerokość to 6 m plus pobocza o szerokości 1 m. Projekt ma także uwzględniać budowę ciągu pieszo – rowerowego. Termin wykonania dokumentacji to 21 grudnia br.

W przetargu złożono pięć ofert, najtańsza z nich wynosi 237.390 zł, o ok. 37 tys. zł więcej, niż zapisane zostało w budżecie powiatu. Najdroższa propozycja była dwukrotnie droższa od najtańszej. Komisja przetargowa weryfikuje złożone dokumenty.

fot. J.Kuik leszno24.pl