Spółka Strabag po zimowej przerwie wznowiła prace przy przebudowie drogi powiatowej nr 4769P na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 309 w Lipnie do wiaduktu w Smyczynie. W trakcie wykonywania prac drogowych przebudowana zostanie również sieć wodociągowa w Lipnie.

Dwuletnia przebudowa rozpoczęła się pod koniec ub.r. W ramach inwestycji, której termin realizacji to 30 sierpnia 2020 r., przebudowanych zostanie ok. 2,6 km drogi – głównie ul. Powstańców Wielkopolskich w Lipnie - oraz zbudowany odcinek ok. 650 mb ciągu pieszo-rowerowego, od skrzyżowania w kierunku Wilkowic do wiaduktu nad drogą ekspresową S5 w Smyczynie. Ponadto w celu wzrostu bezpieczeństwa wykonane zostanie oświetlenie solarne przejścia dla pieszych, oznakowania aktywne przejść dla pieszych, a także zamontowane będą radary z tablicą informującą o prędkości pojazdu.

Inwestycja będzie kosztować 4.137.385 zł, 60 proc. jej kosztów stanowić będzie dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych, pozostałe koszty pokryją powiat leszczyński i gmina Lipno. W czasie wykonywania prac drogowych gmina Lipno oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie zmodernizują sieć wodociągową w Lipnie. Ponieważ część tych robót będzie wykonywana w pasie drogowym ul. Powstańców Wielkopolskich, to zgodnie z podpisanym z powiatem porozumieniem muszą one zakończyć się do 15 maja br., by spółka Strabag mogła sfinalizować przebudowę drogi do 30 sierpnia br.

Więcej zdjęć na profilu powiatu leszczyńskiego na Facebooku