W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisano umowy z organizacjami pozarządowymi na realizację zadań z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, turystyki i krajoznawstwa oraz promocji i ochrony zdrowia.

Gośćmi wicestarosty leszczyńskiego Macieja Wiśniewskiego byli szefowie trzech stowarzyszeń, którzy w wyniku rozstrzygnięcia konkursu na realizację zadań publicznych otrzymali dotacje na ten cel z budżetu powiatu leszczyńskiego. Umowy podpisali przedstawiciele ZMW Przybyszewo, UKS Roszada Lipno oraz Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Bukówcu Górnym.

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych ze sfery działalności pożytku publicznego w powiecie leszczyńskim w 2020 r. przyznał dotacje łącznie 18 podmiotom na kwotę 48 tys. zł. Ze względu na zamknięcie Starostwa Powiatowego w Lesznie dla obsługi bezpośredniej umowy z pozostałymi organizacjami zostaną podpisane korespondencyjnie.

Więcej zdjęć na profilu Powiatu Leszczyńskiego na Facebooku