Zamiast udzielania porad prawnych w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie leszczyńskim podczas zagrożenia epidemicznego wprowadzone zostało ich świadczenie poprzez telefon i pocztę elektroniczną.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak zawiesił z dniem 16 marca br.  do odwołania udzielanie osobiście przez adwokatów i radców prawnych porad w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie leszczyńskim.

W zamian udzielanie porad prawnych odbywać się będzie wyłącznie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, tj. telefonu i poczty elektronicznej.

W celu uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego należy zwrócić się do Starostwa Powiatowego w Lesznie z wnioskiem zawierającym oświadczenie o braku możliwości poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość w przypadku poczty tradycyjnej na adres: Starostwo Powiatowe w Lesznie, pl. Kościuszki 4B, 64-100 Leszno lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z podaniem danych kontaktowych.

Po złożeniu prawidłowo wypełnionego wniosku wyznaczony zostanie termin porady.

Informacje w zakresie udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Lesznie pod numerem telefonu: 65 529 68 01.

Wniosek wraz z oświadczeniem