Pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie  wykonują ścinkę poboczy kolejnych odcinków dróg.

Powiat leszczyński zarządza blisko 400 km dróg w siedmiu gminach, więc ich bieżące utrzymanie wymaga sporych nakładów sił i środków. Jednym z nowych zadań wykonywanych przez pracowników ZDP jest ścinka poboczy. Dzięki wykorzystaniu urządzenia do ścinania poboczy usuwane są przerosty trawy do szerokości jednego metra. Dzięki temu podczas opadów woda będzie prawidłowo spływać z jezdni, a nie tworzyć na niej zastoin.

Dotąd ścinkę poboczy wykonano już m.in. na drodze powiatowej w Kłodzie oraz na odcinku  Święciechowa – Gołanice, w planie prace na kolejnych odcinkach, m.in.  Pawłowice - Kociugi  i Ziemnice – Wojnowice.