Na stadionie lekkoatletycznym w Lesznie zorganizowano mistrzostwa powiatu leszczyńskiego w czwórboju lekkoatletycznym. Rywalizację dziewczyn wygrała podstawówka z Włoszakowic, a chłopców – z Pawłowic.

Uczniowie podstawówek z powiatu leszczyńskiego rywalizują od lat w czwórboju lekkoatletycznym. Każdy z młodych sportowców musi przebiec 60 m i 600 m, rzucić piłeczką palantową i skoczyć w dal.

W mistrzostwach powiatu leszczyńskiego rywalizowało osiem drużyn kobiecych i dziewięć męskich. Najlepsze lekkoatletki ma Szkoła Podstawowa we Włoszakowicach, drugie miejsce zajęli młodzi sportowcy z Bukówca Górnego, a trzecie – z Drobnina. Zawody męskie z kolei wygrała SP w Pawłowicach, przed SZ w Święciechowie i SP w Bukówcu Górnym.

Indywidulanie najlepsze wyniki osiągnęli Natalia Motuzna z SP Bukówiec Górny i Maciej Lasik ze SP Święciechowa.

Organizatorów – Leszczyński Szkolny Związek Sportowy – w organizacji rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży wspiera finansowo samorząd powiatowy.

{gallery}2016/czworboj,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}