Już po raz czternasty zorganizowano ogólnopolski rajd pojazdów zabytkowych pod patronatem starosty leszczyńskiego. Tradycyjnie trasa wiodła głównie przez drogi powiatu leszczyńskiego, którego samorząd od lat dofinansowuje organizatorów tej widowiskowej imprezy.

Co roku do Rydzyny przyjeżdżakją właściciele zabytkowych samochodów i motocykli, nawet ze znacznie oddalonych miejscowości. Organizatorzy – Zamek SIMP w Rydzynie oraz Automobilklub Leszczyński – stworzyli niepowtarzalną imprezę, zarówno dla właścicieli starych pojazdów, jak i dla publiczności, która może podziwiać często prawdziwe historyczne motoryzacyjne cacka.

W tym roku trasa rajdu wynosiła ok. 80 km i wiodła przez Leszno, Pawłowice, Oporowo, Bojanowo i Rydzynę. W rywalizacji, a głównie w dobrej zabawie, uczestniczyli kierowcy i piloci pojazdów mających co najmniej 25 lat. Aby jak najwięcej osób mogło zobaczyć zabytkowe pojazdy tradycyjnie zorganizowano specjalny ich pokaz na leszczyńskim rynku.

Wśród samochodów rywalizowało 38 pojazdów. Zwycięzcami rajdu zostali Michał Bargiel i Beata Asankowicz – Bargiel z Automobilklubu Ostrowskiego. W rywalizacji 20 motocykli najlepszymi okazali się Marek Popławski i Klaudia Popławska, niezrzeszeni.

Rajd pojazdów zabytkowych zorganizowano pod patronatem starosty leszczyńskiego. Z budżetu powiatu sfinansowano zakup części pucharów, dyplomów i pamiątkowych plakietek.