Około dziesięciu tysięcy osób uczestniczyło w corocznej Majówce z ABC. Jak deklarują organizatorzy, to największa impreza rowerowa w Polsce.

Redakcja ABC i Stowarzyszenie Życie jest piękne zorganizowali imprezę rowerową już po raz 26. W tym roku trasa wiodła z leszczyńskiego rynku na letnisko w Osiecznej.

Najstarszą uczestniczką rajdu była 67-letnia Barbara Mochalska z Rydzyny, a mężczyzną - 90-letni Henryk Skrzypek z Leszna. Natomiast najmłodszą rowerzystką była niespełna czteroletnia Wiktoria Poprawska z Leszna, a najmłodszym dzieckiem jadącym razem z rodziną - półtoraroczny Michał Wawrzyniak z Grodziska. Konkurs na parę z najkrótszym stażem małżeńskim wygrali Malwina i Damian Fierlej z Leszna, którzy pobrali sie dzień przed majówką.

Organizację Majówki z ABC od lat wspiera finansowo powiat leszczyński.

foto: leszno.pl