Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Rydzynie wznawia diagnozowanie

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Rydzynie wznawia od 6 maja br. bezpośrednią obsługę mieszkańców.

Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zostaje przywrócona praca stacjonarna w poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rydzynie od 6 maja br. wznawia bezpośrednią obsługę mieszkańców, jednak na zasadach opierających się na zachowaniu szczególnego bezpieczeństwa dla obu stron, uczniów i ich rodziców oraz pracowników poradni. Nadal zostaje utrzymana zasada kontaktowania się z poradnią drogą telefoniczną i pocztową, jednak będą już przeprowadzane konieczne diagnozy.

Rozpoczyna się czas diagnozowania dzieci i uczniów w celu wydania opinii i orzeczeń ważnych dla przyszłości edukacyjnej i dalszych losów dzieci. Nie ma możliwości, aby te dokumenty otrzymać zdalnie. Zgodnie z zaleceniem Ministra Edukacji Narodowej szczególną opieką zostaną otoczone dzieci, które oczekują wydania nowych orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego i o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.

Numer telefonu do Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Rydzynie - 65 538 00 55