Powiat z dofinansowaniem za zakup laptopów dla uczniów

Powiat leszczyński podpisał z Centrum Projektów Polska Cyfrowa w Warszawie umowę o dofinansowanie zakupu tabletów dla uczniów prowadzonych przez samorząd dwóch szkół. Urządzenia z dostępem do internetu już w połowie kwietnia br.  trafiły do młodzieży.

Na początku kwietnia br. powiat leszczyński złożył wniosek o dofinansowanie zakupu laptopów dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Projekt Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Maksymalna kwota grantu dla powiatu leszczyńskiego wynosiła 45 tys. zł.  Za 44,8 tys. zł kupiono 11 laptopów z oprogramowaniem oraz modemami, starterami i doładowaniami zapewniającymi dostęp do internetu. Na podstawie analizy przeprowadzonej przez prowadzone przez powiat leszczyński Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rydzynie i Zespół Szkól Specjalnych w Górznie w połowie kwietnia trafiły do uczniów, którzy nie posiadali  sprzętu komputerowego oraz dostępu do internetu. Zapewnienie uczniom korzystania z internetu umożliwi im pracę zdalną z nauczycielem w procesie e-learningu.

Na podstawie umowy podpisanej przez starostę leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka i wicestarostę Macieja Wiśniewskiego, przy kontrasygnacie skarbnika Marcina Wydmucha samorząd otrzyma dofinansowanie, które pokryje poniesione koszty na zakup sprzętu i oprogramowania.

UE Polska Cyfrowa