Starostwo Powiatowe w Lesznie w ramach współpracy z Akademią Słońca zaprasza przedstawicieli urzędów i innych jednostek z powiatu do uczestnictwa w projekcie „3 x bezpieczeństwo”. Spotkanie informacyjne odbędzie się 10 maja br. w starostwie.

Głównym celem kampanii informacyjnej „3 x bezpieczeństwo” organizowanej przez firmę Akademia Słońca z Poznania jest podnoszenie świadomości wśród decydentów o potrzebie inwestowania w produkty najwyższej jakości zapewniające bezpieczeństwo mieszkańców, bezpieczeństwo energetyczne i bezpieczeństwo środowiska.

- Projekt skierowany jest do samorządów, organizacji pozarządowych, spółdzielni mieszkaniowych zainteresowanych podnoszeniem jakości życia mieszkańców poprzez inwestycje w zapewnienie im bezpieczeństwa, a także w ochronę środowiska naturalnego – informuje Janusz Perski, naczelnik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Bezpieczeństwo można poprawić inwestując w ekoinnowacyjne, autonomiczne oświetlenie ledowe i stosując rozwiązania fotowoltaiczne. Na takie przedsięwzięcia przewidziane są dotacje nawet do 85 % kosztów kwalifikowanych.

Spotkanie informacyjne odbędzie się 10 maja br. o godz. 11:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lesznie, pl. Kościuszki 4B. (sala nr 18 na parterze).