Dowody rejestracyjne czekają na odbiór

Blisko tysiąc dowodów rejestracyjnych czeka w Starostwie Powiatowym w Lesznie na odbiór. Zapraszamy mieszkańców powiatu do Wydziału Komunikacji, wizyta trwa tylko kilka minut.

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie wznowił dwa tygodnie temu bezpośrednią obsługę mieszkańców. W czasie wywołanego stanem epidemii koronawirusa zawieszeniem osobistej obsługi mieszkańców nie był możliwy odbiór nowych dowodów rejestracyjnych drukowanych przez Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych.

Co prawda w kraju kierowcy nie muszą wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia polisy OC, a policjanci sprawdzają dane pojazdu w systemie CEPiK, ale nie mają do niego dostępu policje innych państw. Jeśli więc planujemy wyjazd poza granice Polski, a temu sprzyja sezon urlopowy, należy mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu oraz aktualną polisę OC. Warto więc dowód odebrać z Wydziału Komunikacji.

Ta czynność nie wymaga wiele czasu. Najpierw trzeba umówić wizytę dzwoniąc na nr 65 5296820 lub 65 5296821 albo rezerwując termin przez internet na stronie: http://wizyty.powiat-leszczynski.pl/pl/bookAppointment/1. Czas oczekiwania na wizytę jest krótki, wynosi 2-3 dni, a sam odbiór trwa kilka minut.

Prosimy o przybycie kilka minut przed wyznaczonym terminem wizyty  i oczekiwanie przed budynkiem starostwa. W poczekalni może przebywać tylko jedna osoba. Każdy z załatwiających sprawę powinien posiadać maseczkę ochronną, rękawiczki oraz własny długopis. Płatności realizowane są tylko za pomocą karty płatniczej.