Od poniedziałku rusza przebudowa drogi w Rydzynie

Spółka Drogbud Gostyń 18 maja br. rozpocznie przebudowę części drogi powiatowej - ul. Rzeczypospolitej w Rydzynie. Przez dwa tygodnie kierowcy mogą spotkać się tam z utrudnieniami w ruchu.

Ul. Rzeczypospolitej w Rydzynie przebudowana zostanie na odcinku ok. 300 mb, od rynku w stronę Kłody. Zakres prac obejmuje sfrezowanie starej nawierzchni bitumicznej, wykonanie przykanalików oraz studni ściekowej wraz z regulacją wysokościową istniejących włazów studni ściekowych oraz studni rewizyjnych kanalizacji sanitarnej i deszczowej, przebudowę studni ściekowych, ułożenie krawężników oraz ułożenie dwóch warstw asfaltu. Inwestycję za ok. 166 tys. zł będą współfinansować powiat leszczyński i gmina Rydzyna.

Zgodnie z podpisaną umową spółka Drogbud ma czas na wykonanie robót do 31 maja br.