Przetarg na przebudowę drogi Gołanice – Jezierzyce Kościelne

Do 28 maja br. można składać oferty w ogłoszonym przez Zarząd Dróg Powiatowych przetargu na przebudowę 4,2 km drogi powiatowej nr 4760P z Gołanic do Jezierzyc Kościelnych.

Powiat leszczyński otrzyma dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na wartą ok. 5,5 mln zł przebudowę drogi powiatowej nr 4760P, na odcinku od Gołanic (skrzyżowanie z drogą do Krzycka Małego) do Jezierzyc Kościelnych (skrzyżowanie z drogą do Zbarzewa). Projekt zakłada przebudowę 4,2 km drogi i jej poszerzenie do sześciu metrów. Ponadto zaplanowano przebudowę istniejącego odwodnienia korpusu drogowego, oczyszczenie i wyprofilowanie istniejących rowów drogowych. Dla poprawy bezpieczeństwa wykonane zostanie oznakowanie poziome oraz pionowe, oświetlenie solarne przejścia dla pieszych, oznakowania aktywne przejść dla pieszych i montaż radaru informującego o prędkości ruchu pojazdu. Ścieżka rowerowa wzdłuż planowanej do przebudowy drogi (aż do Włoszakowic) powstała w ub.r.

Powiat na tę inwestycję otrzyma dotację w wysokości 50 proc. poniesionych kosztów, maksymalnie 2.772.198 zł. Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg, w którym szuka wykonawców zaplanowanych do 30 listopada br. robót.

Oferty można składać do 28 maja br.