Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkól w Górznie gościli w lasach Nadleśnictwa Włoszakowice. Zajęcia w ramach akcji „Zielona Szkoła” to ciekawe uzupełnienie tradycyjnej nauki w szkolnych obiektach.

Akcję „Zielona Szkoła” organizuje wydział ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie. Dzięki niej uczniowie mieli możliwość bliskiego kontaktu z naturą, a także poszerzenia swojej wiedzy o lesie i życiu jego mieszkańców.

- Główną atrakcją był taras widokowy, z którego rozpościera się przepiękny widok na okolicę – informuje Renata Barczak-Piklikiewicz, nauczycielka Zespołu Szkół w Górznie.

Oprócz edukacji nie zabrakło też sporej porcji zabawy na świeżym powietrzu. Zajęcia zakończyło pieczenie kiełbasek, każdy ich uczestnik otrzymał też upominek.

{gallery}2016/Gorzno_zielona_szkola_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}