Przejazd w Lipnie będzie zamknięty od środy

Od środy 20 maja do 27 maja br. będzie zamknięty przejazd kolejowy w Lipnie, w ciągu drogi powiatowej do Osiecznej. W tym czasie będą trwały prace przy modernizacji linii kolejowej E59 Wrocław – Poznań.

W związku z modernizacją przez spółkę Torpol linii kolejowej E59 Poznań – Wrocław starosta leszczyński zatwierdził  projekt tymczasowej organizacji ruchu w związku z planowanym zamknięciem przejazdu kolejowego w ciągu drogi powiatowej - ul. Dworcowej w Lipnie. Objazd wyznaczony został przez Leszno.

Przejazd kolejowy w Lipnie zostanie zamknięty od 20 do 27 maja br.

W najbliższym czasie zamknięty zostanie także przejazd na linii kolejowej E59 Poznań – Wrocław w ciągu drogi powiatowej – ul. Mórkowskiej w Wilkowicach. W tym przypadku termin zamknięcia uzależniony będzie od postępu prac przy prowadzonej aktualnie na zlecenie gminy Lipno przebudowie ul. Lipowej w Wilkowicach. Starosta leszczyński wyznaczy taki termin, aby mieszkańcy Wilkowic mogli przejechać ul. Lipową i nie musieli korzystać z objazdu przez Święciechowę.

Lipno przejazd kolejowy 2020