Finansowa pomoc dla przedsiębiorców

Powiatowy Urząd Pracy w Lesznie poinformował władze powiatu leszczyńskiego, że wypłacił dotąd przedsiębiorcom ok. 8,2 mln zł w ramach Tarczy Antykryzysowej. Wsparcie finansowe otrzymało ponad 2 tys. firm z terenu miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego.

W ramach Tarczy Antykryzysowej wprowadzonej w związku epidemią koronawirusa przedsiębiorcy mogą skorzystać z niskooprocentowanych pożyczek dla mikroprzedsiębiorstw oraz dofinansowania części kosztów prowadzenia firm przez samozatrudnionych, wynagrodzeń pracowników w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz w organizacjach pozarządowych.

Dotychczas w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lesznie złożono prawie 6,2 tys. wniosków o pożyczki oraz ponad 800 wniosków o dofinansowanie.  Wnioski zawierające braki nie są odrzucane, ale uzupełniane przez przedsiębiorców, także w ramach bezpośredniego kontaktu z pracownikami PUP.

Dotychczas PUP w Lesznie przyznał wsparcie finansowe ponad 2 tys. firm na kwotę ok. 8,2 mln zł.

- Wszyscy przedsiębiorcy wnioskujący o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej wsparcie to otrzymają. PUP w Lesznie ma zabezpieczone środki finansowe na ten cel – zapewnia Anna Szyszka, p.o. dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Lesznie.