Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie załatwia sprawy mieszkańców po wcześniejszej rezerwacji terminu internetowo lub telefonicznie.

Ze względu na konieczność zachowania w okresie epidemii bezpieczeństwa mieszkańców i pracowników Starostwa Powiatowego w Lesznie każdą czynność w Wydziale Komunikacji poprzedza umówienie terminu wizyty internetowo lub telefonicznie.

Wydział Komunikacji prowadzi rezerwację terminu wizyty:

- codziennie internetowo na stronie http://wizyty.powiat-leszczynski.pl/pl/bookAppointment/1

- w każdym tygodniu od środy telefonicznie na kolejny tydzień - nr tel. 65 5296820 i 65 5296821

Pracownicy Wydziału Komunikacji prowadzą wszystkie rodzaje spraw, najwięcej – ok. 440 tygodniowo – jest związanych z rejestracjami pojazdów – wydawaniem dowodów rejestracyjnych, zgłaszaniem kupna lub sprzedaży pojazdu czy demontażu pojazdu. Ponadto pracownicy zajmują się m.in. wydawaniem praw jazdy czy zakładaniem Profilu Kandydata na Kierowcę. Tych ostatnich czynności będzie stopniowo przybywać, gdyż po okresie przerwy związanej z epidemią wznowiły działalność przeprowadzające egzaminy ośrodki ruchu drogowego.

Wszystkie osoby korzystające z usług Wydziału Komunikacji otrzymują bezpłatnie mapy ścieżek rowerowych powiatu leszczyńskiego.