Nowa strona internetowa powiatu leszczyńskiego

Dziś uruchomiona została nowa strona internetowa powiatu leszczyńskiego opracowana przez Studio Internetowe Dobrarzecz z Kłody.

Zakończone zostały wielotygodniowe prace nad nową stroną internetową powiatu leszczyńskiego. Strona zyskała nową szatę graficzną oraz funkcjonalność. Jest bardziej przejrzysta, czytelna, przyjazna dla mieszkańców, turystów i potencjalnych inwestorów oraz dostępna dla osób niepełnosprawnych, w tym słabowidzących. Strona spełnia wymagania zawarte w ustawie o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych oraz standardy WCAG 2.0.

Poprzednia wersja urzędowej witryny funkcjonowała od 2016 r. i spełniała tylko część wymagań z zakresu dostępności cyfrowej. Nowa jej odsłona ma ułatwić i uatrakcyjnić dostęp do informacji dla mieszkańców, turystów i inwestorów. Tak jak dotychczas zawierać będzie codziennie aktualizowane informacje ze zdjęciami na temat działalności samorządu powiatowego, a także inne najważniejsze informacje przydatne mieszkańcom powiatu leszczyńskiego.

Nowa wersja strony jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi i wychodzi naprzeciw potrzebom nowoczesnego użytkownika sieci. Adres nowej strony internetowej pozostaje bez zmian:

www.powiat-leszczynski.pl