Firma Willer-Bud zakończyła przebudowę chodników przy drogach powiatowych w Kłodzie, Rydzynie i Robczysku. Wkrótce powiat ogłosi przetargi na kolejne inwestycje.

Przetarg na przebudowę chodników przy czterech odcinkach dróg powiatowych wygrała firma Willer-Bud z Nowej Wsi.

- inwestycje są finansowane z budżetu powiatu leszczyńskiego oraz z budżetu gminy, w której były wykonywane – informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

Najdroższą przebudowę chodnika wykonano w Rydzynie. Przebudowa ok. 300 mb chodnika przy ul. Rzeczpospolitej kosztowało ok. 65,4 tys. zł. Za 33,5 tys. zł zbudowano nowy chodnik w Robczysku, na odcinku ok. 120 mb. W Kłodzie z kolei za 13,9 tys. zł przebudowano chodnik w rejonie skrzyżowania przy Domu Wesel Oaza.

Do połowy czerwca potrwa przebudowa chodnika na odcinku ok. 500 mb w Długich Starych. Ta inwestycja kosztuje ok. 106 tys. zł.

- Jeszcze w maju ogłosimy konkurs na wykonanie drugiego etapu prac, chcemy przebudować jeszcze ok. 700 mb chodnika - informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.