Władysława Małycha z Kociug ma 100 lat

Mieszkanka Kociug Władysława Małycha obchodziła stulecie swych urodzin. Do serdecznych życzeń przekazanych m.in. przez władze gminy Krzemieniewo dołącza się starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Władysława Małycha zd. Patelka urodziła się 25 maja 1920 r. w Pawłowicach.  Zanim z rodzicami przeniosła się do Kociug mieszkała w pobliżu pawłowickiego pałacu. W 1947 r. wyszła za mąż za Jana Małychę z Kociug, z którym wychowali trzy córki. Pani Władysława doczekała się czworga wnuków i dwóch prawnuczek. Od 39 lat jest wdową, mieszka z córką i jej synem.

Z okazji setnych urodzin zaplanowano w pawłowickim kościele uroczysta mszę. Życzenia jubilatce złożył m.in. wójt gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki i sołtys Kociug Roman Czwojdrak. Do życzeń zdrowia i pomyślności dołącza się także starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

fot. D.Marciniak