Warcabiści UKS Roszada Lipno zajęli pierwsze miejsce wśród klubów podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zloty medal w kategorii do 13 lat zdobył Amadeusz Zyber-Moszak.

XXII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Halowych Warmia i Mazury w warcabach 100-polowych rozegrano w miejscowości Bęsia w gminie Kolno. W finałach organizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki startowało 56 zawodników podzielonych na cztery grupy.

Prestiżowe zawody okazały się kolejnym sukcesem dla UKS Roszada Lipno. W kategorii do lat 13 chłopców zloty medal zdobył Amadeusz Zyber-Moszak, a brązowy - Tymoteusz Myszuk. Pierwszy z nich będzie reprezentować Polskę w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Pińsku na Białorusi.

Także inni zawodnicy z Lipna zajęli wysokie miejsca w olimpiadzie. W kategorii do 10 lat wśród chłopców 6 miejsce zajął Samuel Kątny, a w kategorii do 13 lat – siódma była Zuzanna Ruta.

- W klasyfikacji najlepszych klubów w Polsce UKS Roszada Lipno zajęła pierwsze miejsce wyprzedzając OKS Sokół Wrocław i UKS Struga Marki. W olimpiadzie wystartowało 56 najlepszych warcabistów z całej Polski, którzy musieli wcześniej przejść przez eliminacje strefowe i baraże – informuje Zbigniew Myszuk, prezes UKS Roszada Lipno.