Komisja przetargowa na przebudowę drogi Gołanice-Jezierzyce Kościelne

Sześć firm złożyło oferty w przetargu na przebudowę 4,2 km drogi powiatowej nr 4760P z Gołanic do Jezierzyc Kościelnych. Najtańsza z nich wynosi ok. 3,2 mln zł i jest o ponad 2 mln zł niższa od wartości kosztorysowej.

Komisja przetargowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie otworzyła dziś sześć ofert na przebudowę drogi powiatowej Gołanice – Jezierzyce Kościelne. Wszystkie z nich były znacząco tańsze od kosztorysu, który wynosił ok. 5,5 mln zł. Najniższą z ofert złożyła spółka Drogbud Gostyń na kwotę 3.152.836 zł. Komisja przetargowa sprawdza złożone dokumenty.

W ramach inwestycji dofinansowanej w 50 proc. z Funduszu Dróg Samorządowych oraz kwotą 400 tys. zł przez gminę Włoszakowice do 30 listopada br. przebudowana zostanie droga z Gołanic (skrzyżowanie z drogą do Krzycka Małego) do Jezierzyc Kościelnych (skrzyżowanie z drogą do Zbarzewa). Projekt przewiduje jej poszerzenie do sześciu metrów, przebudowę odwodnienia drogowego i wyprofilowanie rowów drogowych. Dla poprawy bezpieczeństwa wykonane zostanie oznakowanie poziome oraz pionowe, oświetlenie solarne przejścia dla pieszych, oznakowania aktywne przejść dla pieszych i montaż radaru informującego o prędkości ruchu pojazdu. Ścieżka rowerowa wzdłuż planowanej do przebudowy drogi (aż do Włoszakowic) powstała w ub.r.