Dach budynku SOSW Rydzyna

Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg na wymianę części więźby dachowej i pokrycia dachowego w budynkach Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rydzynie. Termin składania ofert to 19 czerwca br.

Powiat leszczyński systematycznie modernizuje zabytkowe obiekty Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rydzynie. Dotąd wykonano m.in. wiele prac dostosowujących budynki do przepisów przeciwpożarowych (np. budowa instalacji wodociągowej zewnętrznej i wewnętrznej przeciwpożarowej, częściowo nowa instalacja elektryczna, wydzielenie stref przeciwpożarowych) oraz modernizujących toalety.

W tym roku - dzięki rządowej dotacji z programu "Posiłek w szkole i domu" - zmodernizowana zostanie szkolna stołówka. Ponadto powiat przystąpił do realizacji projektu „Rydzyna, oficyny zamkowe (XVIII w.), obecna siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. F. Ratajczaka – wymiana części więźby dachowej i pokrycia dachowego”. W ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2020 Ochrona Zabytków samorząd otrzyma 360 tys. zł dofinansowania na roboty budowlane w obiektach zabytkowych uznanych za Pomnik Historii, a takim jest zamek w Rydzynie wraz z oficynami, w których mieści się SOSW Rydzyna.

Starostwo Powiatowe w Lesznie ogłosiło przetarg wymianę części więźby dachowej i pokrycia dachowego w ramach zadania „Przebudowa dachów budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rydzynie”. Zakres prac obejmuje przebudowę dachów czterech budynków SOSW Rydzyna, dwa z nich są drewniane, a dwa – na płytach korytkowych.

Termin wykonania prac ustalono na 7 września br., z możliwością przedłużenia do 30 września br. w okolicznościach wskazanych w umowie.

Na oferty od wykonawców starostwo czeka do 19 czerwca br.

MKiDN logo