Ok. 60 zawodników uczestniczyło w zawody w powożeniu zaprzęgami w Jeziorkach. Zakończyły one batalię o Grand Prix o Puchar Starosty Leszczyńskiego.

Organizatorami szóstej edycji zawodów w powożeniu zaprzęgami były Klub Miłośników Koni Ziemi Osieckiej oraz Klub Jeździecki Jeziorki - Osieczna. Zawody na hipodromie w Jeziorkach zakończyły cykl trzech turniejów – w Siedlnicy, Śmiglu i Jeziorkach. Patronat nad nim objął starosta leszczyński, a z budżetu powiatu przekazano 1,2 tys. zł na organizację zawodów.

Grand prix o Puchar Starosty Leszczyńskiego rozegrano w czterech kategoriach. W zaprzęgach z parą koni wygrał Radosław Nadolny ze Smyczyny, w singlach zwyciężył Emil Frankowski z Włoszakowic. Natomiast rywalizację zaprzęgów kuców wygrała Dominika Rimke z Przybyszowa (para) i Piotr Niedźwiecki z Szymanowa (single).

Puchary zwycięzcom wręczył wicestarosta Robert Kasperczak.