ŚDS Kąkolewo znów tętni życiem

Prowadzony przez powiat leszczyński Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie po okresie dwumiesięcznego zawieszenia działalności  znów tętni życiem, zajęciami terapeutycznymi  i gwarem rozmów.

Od 1 czerwca br.  do Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolewie powróciła  większość uczestników, którzy  stęsknieni i  pełni nowej energii  do działania korzystają z proponowanych działań terapeutycznych w placówce. Obecnie z zajęć korzysta około dwóch trzecich uczestników, a ich liczba rośnie.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa stosowane są odpowiednie  procedury związane z zapobieganiem i przeciwdziałaniem wirusowi Sars-CoV-2,  wprowadzono rygor  sanitarny i ograniczenia związane z organizacją codziennego życia  ŚDS-u. Pomimo nowej rzeczywistości niezmienne pozostały radość  z przebywania w miejscu, gdzie osoby potrzebujące mogą otrzymać wsparcie  oraz  rozwijać swoje pasje i nabywać nowe umiejętności.

Facebook Powiat 1