Powierzchniowe utrwalanie nawierzchni w Boszkowie

Na dwóch odcinkach dróg powiatowych w Boszkowie Letnisku i Boszkowie Wsi wykonywane jest podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni. Kierowcy muszą liczyć się z okresowymi utrudnieniami w ruchu pojazdów.

Spółka Ago Drogi z Golędzinowa koło Obornik Śląskich za ok. 342 tys. zł wykona podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni czterech odcinków dróg powiatowych. Metoda ta polega na oczyszczeniu jezdni, a następnie dwukrotnym skropieniu nawierzchni specjalną emulsją asfaltową i naniesieniu grysu – najpierw o grubszej strukturze, potem – o drobniejszej.

Firma rozpoczęła prace od dwóch odcinków w gminie Włoszakowice. W zależności od warunków atmosferycznych do środy lub czwartku potrwają prace na ul. Dworcowej w Boszkowie Letnisku oraz na odcinku Boszkowo Letnisko - Boszkowo Wieś (za torami kolejowymi).

W czasie wykonywania prac oraz w pewnym okresie po ich zakończeniu obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h. Kierowcy proszeni są także o zachowanie odpowiednich odstępów od poprzedzających ich pojazdów.

W terminie późniejszym spółka Ago Drogi wykona jeszcze powierzchniowe utrwalenie dwóch innych odcinków dróg powiatowych: Witosław - Popowo Wonieskie oraz  Garzyn - Drobnin.

fot. wlopi.pl

Facebook Powiat 2