Konferencja prasowa zarządu OT Leszno-Region

Organizacja Turystyczna Leszno-Region oferuje wsparcie finansowe dla firm turystycznych działających w regionie leszczyńskim. Będzie to pomoc w utrzymaniu, rozwoju i promocji oferty turystyczno-rekreacyjnej.

Powołana w 2003 r. Organizacja Turystyczna Leszno-Region skupia samorządy (w tym powiat leszczyński) oraz – jako tzw. członków wspierających – instytucje i podmioty gospodarcze. Dziś członkowie zarządu OT Leszno–Region przedstawili na konferencji prasowej na lotnisku w Strzyżewicach ofertę skierowaną do branży turystyczno – rekreacyjnej z regionu leszczyńskiego, która w związku z ogłoszoną pandemią koronawirusa znalazła się w trudnej sytuacji.

Organizacja Turystyczna Leszno-Region proponuje wsparcie finansowe dla firm zajmujących się turystyką w Lesznie i regionie leszczyńskim. Pomoc ma na celu utrzymanie, rozwój i promocję ich oferty turystyczno-rekreacyjnej. Jeden podmiot może otrzymać do 4 tys. zł refundacji poniesionych kosztów, łączna pula na pomoc dla przedsiębiorców to 50 tys. zł.

Reprezentujący w Organizacji Turystycznej Leszno – Region powiat leszczyński wicestarosta Maciej Wiśniewski przedstawił podczas konferencji prasowej warunki otrzymania wsparcia finansowego przez firmy oraz cele, na jakie można otrzymać pieniądze, tj. promocja obiektu lub działalności, rozwój infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej, zakup sprzętu turystyczno-rekreacyjnego, odnowienie lub znakowanie obiektów turystycznych, kreowanie nowych form turystyki i produktów turystycznych, działania na rzecz rozwoju turystyki.