Bezpłatne testy na koronawirusa w Lesznie

Zgodnie z decyzją wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka 22 i 23 czerwca br. w Lesznie na parkingu przed stadionem im. Alfreda Smoczyka przy ulicy Strzeleckiej 7 stanie mobilny punkt pobrań COVID-19. Badanie będzie bezpłatne, ale wymaga wcześniejszego telefonicznego zarejestrowania.

Osoby pragnące wykonać test na obecność koronawirusa mogą go uzyskać, po wcześniejszym umówieniu wizyty. Telefoniczną kwalifikację wśród osób z objawami bądź z podejrzeniem choroby przeprowadza Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu pod numerem telefonu - 61 65 68 075.

Z punktu mogą skorzystać mieszkańcy Leszna, powiatu leszczyńskiego oraz powiatów ościennych.

Zapisy odbywają się w następujących godzinach:

- 18 czerwca (czwartek) i 19 czerwca (piątek) -  w godz. 8:00 - 16:00

- 20 czerwca (sobota) i 21 czerwca (niedziela) - w godz. 10:00 - 16:00

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Zgodnie z wnioskiem wojewody jego przygotowaniem, funkcjonowaniem oraz zabezpieczeniem zajmują się żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz samorząd leszczyński.

Leszczyński punkt pobrań wymazów dla osób zmotoryzowanych, a także dla tych, którzy przyjdą pieszo będzie działał dwa dni – 22 i 23 czerwca br. (poniedziałek i wtorek) w godz. od 10:00 do 19:00.