Kąpielisko Pudełkowo w Boszkowie

W sobotę 20 czerwca br. rozpocznie funkcjonowanie strzeżone kąpielisko „Pudełkowo” w Boszkowie. Będzie czynne do końca sierpnia.

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszakowicach w sobotę 20 czerwca br. uruchomi jedyne w tym roku strzeżone kąpielisko na terenie Boszkowa-Letniska. Kąpielisko „Pudełkowo” powstało na popularnym Pudełkowie w Boszkowie, przy pierwszej plaży, w sąsiedztwie „Baru pod Sokołem".  Będzie funkcjonowało codziennie do 31 sierpnia br. Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwać będą siedem dni w tygodniu, w godz. 10:00 - 18.00 ratownicy z Fundacji D.T. Sport z Leszna.

Kąpielisko zostało podzielone na trzy strefy - brodzik dla dzieci oznaczony białymi bojkami, strefę dla nieumiejących pływać oznaczoną bojkami w kolorze czerwonym oraz strefę dla umiejących pływać, którą ograniczać będą bojki koloru żółtego. Długość linii brzegowej kąpieliska wynosi 50 m, na plaży zamontowane są dwie przebieralnie, a także tablice z regulaminem kąpieliska oraz wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego określające zasady korzystania z plaży oraz kąpieliska w okresie pandemii.

Nad badaniem jakości wody w kąpielisku czuwać będzie Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lesznie. Pierwsze badanie zostało wykonane 15 czerwca br., podczas sezonu przeprowadzone zostaną łącznie cztery badania jakości wody.

Aktualny stan jakości wody w kąpielisku wraz z temperaturą powietrza, temperaturą wody oraz siłą wiatru można śledzić na portalu sk.gis.gov.pl

fot. wlopi.pl