Walne zgromadzenie Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Lesznie_2020

Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak był dziś gościem walnego zgromadzenia Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Lesznie.

Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Lesznie zrzesza 26 spółek wodnych z powiatu leszczyńskiego, w tym dwie gminne: z Osiecznej i Święciechowy. Spółki te swoją działalnością obejmują łącznie ponad 23 tys. ha, a prace konserwacyjne (wykaszenie i odmulanie) oraz naprawy i udrożnienia drenowania wykonywane są na ponad 800 km rowów melioracyjnych.

Uczestnicy zorganizowanego w Święciechowie walnego zgromadzenia zatwierdzili roczne sprawozdanie finansowe RZSW za rok 2019 oraz udzielili absolutorium kierowanemu przez Jana Sobczaka (radnego powiatu leszczyńskiego) zarządowi RZSW.

Zaproszony na obrady starosta Jarosław Wawrzyniak poinformował o ubiegłorocznym wsparciu finansowym, jakie udzielił powiat leszczyński Rejonowemu Związkowi Spółek Wodnych. Samorząd dofinansował kwotą 100 tys. zł zakup koparko-ładowarki kołowej do utrzymania urządzeń melioracji wodnych.

Także w tym roku Zarząd Powiatu Leszczyńskiego opracował projekt uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji celowej z budżetu Powiatu Leszczyńskiego spółkom wodnym lub ich związkom, trybu postępowania w sprawie udzielenia dotacji oraz sposobu jej rozliczania, nad którym Rada Powiatu Leszczyńskiego będzie dyskutować na najbliższej sesji 25 czerwca br.