Przebudowa drogi Lipno - Smyczyna

Spółka Strabag rozpoczęła układanie asfaltu na przebudowywanej drodze powiatowej przez Lipno i dalej w kierunku Smyczyny. Od dziś na czas wykonywania nawierzchni zamknięta została ul. Powstańców Wielkopolskich w Lipnie.

Od poniedziałku 22 czerwca br. trwać będą utrudnienia w przejeździe drogami powiatowymi przez Lipno i w kierunku Smyczyny. Przez kilka dni – o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne - spółka Strabag układać będzie asfalt na przebudowywanej drodze, łącznie to ok. 2,6 km drogi na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 309 w Lipnie (ul. Powstańców Wielkopolskich) do wiaduktu nad drogą ekspresową S5 w Smyczynie.

Dziś układana jest nawierzchnia asfaltowa na ok. 650 mb nowego ciągu pieszo-rowerowego, od skrzyżowania w Mórkowie w kierunku Wilkowic do wiaduktu w Smyczynie. Jednocześnie trwa frezowanie starej nawierzchni ul. Powstańców Wielkopolskich w Lipnie przy skrzyżowaniu z drogą nr 309. Następnie spółka Strabag układać będzie na tej ulicy dwie warstwy asfaltu, co wiązać się będzie z  zamknięciem ruchu na tej drodze.