Ścieżka rowerowa do Smyczyny

Oddanie do użytku ścieżki rowerowej z Lipna do Smyczyny coraz bliżej. Powstaje w ramach inwestycji powiatu leszczyńskiego dofinansowanej z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowa drogi z Lipna w kierunku Smyczyny weszła w końcową fazę. Spółka Strabag wykonała korytowanie i podbudowę ok. 650 mb ciągu pieszo-rowerowego, od skrzyżowania w kierunku Wilkowic do wiaduktu w Smyczynie. Trwa układanie nawierzchni bitumicznej. Na zlecenie powiatu leszczyńskiego ścieżkę z Lipna przez Mórkowo i Wilkowice do wiaduktu nad S5 wykonano w poprzednich latach.

Spółka Strabag także w tym tygodniu układa nawierzchnię bitumiczną na przebudowywanej drodze powiatowej - ul. Powstańców Wielkopolskich - na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 309 w Lipnie do wiaduktu nad drogą ekspresową S5 w Smyczynie.

Inwestycja zostanie w 60 proc. dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych, pozostałe koszty pokryją powiat leszczyński i gmina Lipno. Zgodnie z umową termin zakończenia prac to 30 sierpnia br.

Facebook Powiat 2